Chodź wezmę Cię na spacer po Łodzi ...
Kategorie: Wszystkie | budynki | imprezy | ludzie | różne | ulice | zieleń | świątynie
RSS

zieleń

czwartek, 14 czerwca 2012
las_Wiaczyn-6487

Łodzianie w okresie letnim i nie tylko warto ruszyć w stronę lasu a nie do centrów handlowych! Spacerując leśnymi duktami we Wiączyniu możemy obcować z przyrodą i podziwiać wiele ciekawych roślin m.in. skrzyp leśny, przytulie, niecierpeka drobnokwiatowego i pospolitego, bez koralowy, klon polny.
Na terenie lasu znajduje się również rezerwat bukowy "Wiączyń" utworzony w 1958 roku, w celu ochrony buka i jodły.


las_Wiaczyn-6491

Teren Lasu Wiączyńskiego należał niegdyś do Karola Scheiblera. W jego posiadłościach znajdował się m.in. tartak a także właściciel miał pieczę nad cmentarzem wojennym. Z jego polecenia na cmentarzu wojennym postawione zostały krzyże upamiętniające poległych podczas Bitwy Łódzkiej z 1914r.

las_Wiaczyn-6490

Do Lasu Wiączyńskiego można dojechać autobusami 91 lub 91A/91B. Należy wysiąść na przystanku Wiączyń Dolny - Gimnazjum.
Od strony ulicy Brzezińskiej do lasu można dojechać autobusem 54. Należy wysiąść na przystanku Brzezińska - Teolin.

las_Wiaczyn-6496
poniedziałek, 04 czerwca 2012
ZielonyTeofilow-6475

Uwielbiam wiosną i latem wyglądać przez okno na Teofilowie. To łódzkie osiedle znajduje się w zachodniej i częściowo w południowo-zachodniej części Bałut. Cechą charakterystyczną Teofilowa jest duży udział terenów zielonych a osiedle zwane jest płucami Łodzi. 
wtorek, 15 maja 2012
zyrafy_9877

Ze względu na tragedię, która miała miejsce w łódzkim ZOO postanowiłem przegrzebać swoje archiwum i odnaleźć zdjęcia żyraf wykonane w 2009 roku. Pewnie Ci, którzy zaglądają na mojego bloga a nie są związani z Łodzią zastanawiają się o co chodzi i czemu wpis nosi tytuł ZOO: śp. Suri i Hania. Już odpowiadam.
W nocy z 12 na 13 maja w łódzkim ZOO miało miejsce włamanie. Wandale zniszczyli tablice informacyjne. Ławkami oraz drewnianymi figurami zwierząt stojącymi przy alejkach rzucali do fosy usiłując trafić w tygrysy. Kotom nic się nie stało, jednak w niedzielny poranek padła najmłodsza żyrafa, 4-letnia Suri. Natomiast 14 maja nastał kolejny smutny dzień dla łódzkiego ogrodu zoologicznego, zdechła kolejna żyrafa - 6-letnia Hania.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11
Creative Commons License

Blogowisko.org


statystyka