Chodź wezmę Cię na spacer po Łodzi ...
Kategorie: Wszystkie | budynki | imprezy | ludzie | różne | ulice | zieleń | świątynie
RSS
poniedziałek, 28 maja 2012
slon-

Słonik unoszony przez balonik już wyblakł bowiem graffiti powstało dość dawno. Mimo to fajnie zdobi budynek przy ulicy Uniwersyteckiej 3 należący do Uniwersytetu Łódzkiego gdzie mieści się Instytutu Archeologii.


slon-1344
środa, 23 maja 2012
gazownia-

Przy ulicy Uniwersyteckiej 2/4 znajduje się wieżowiec Gazowni Łódzkiej. Ten okazały biurowiec liczy 14 kondygnacji i ma 52 metry wysokości
( bez anten )
. Budynek powstał w latach 60. według projektu krakowskiego architekta Władysława Bryzka.


gazownia-1348

Od początku powstania budynek należał do Biura Projektów Chemitex. Charakterystycznym elementem budowli była rura, która stała się symbolem budynku. Na początku lat 90 wieżowiec przejęła Gazownia Łódzka. Biurowiec uległ diametralnej przemianie. Rura jednak została lecz nie jest elementem charakterystycznym. Jej miejsce zajął dodany na ostatnich piętrach wykusz.
wtorek, 15 maja 2012
zyrafy_9877

Ze względu na tragedię, która miała miejsce w łódzkim ZOO postanowiłem przegrzebać swoje archiwum i odnaleźć zdjęcia żyraf wykonane w 2009 roku. Pewnie Ci, którzy zaglądają na mojego bloga a nie są związani z Łodzią zastanawiają się o co chodzi i czemu wpis nosi tytuł ZOO: śp. Suri i Hania. Już odpowiadam.
W nocy z 12 na 13 maja w łódzkim ZOO miało miejsce włamanie. Wandale zniszczyli tablice informacyjne. Ławkami oraz drewnianymi figurami zwierząt stojącymi przy alejkach rzucali do fosy usiłując trafić w tygrysy. Kotom nic się nie stało, jednak w niedzielny poranek padła najmłodsza żyrafa, 4-letnia Suri. Natomiast 14 maja nastał kolejny smutny dzień dla łódzkiego ogrodu zoologicznego, zdechła kolejna żyrafa - 6-letnia Hania.
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 92
Creative Commons License

Blogowisko.org


statystyka