Chodź wezmę Cię na spacer po Łodzi ...
Kategorie: Wszystkie | budynki | imprezy | ludzie | różne | ulice | zieleń | świątynie
RSS
niedziela, 27 września 2009


Arena Łódź czyli obecnie Atlas Arena miała już swój wielki debiut. Odbyły się w niej rozgrywki EuroBasket 2009 a obecnie trwają mecze Mistrzostwa Europy Kobiet w Piłce Siatkowej 2009.Pozwolę sobie przypomnieć, że łódzki gigant ma aż 27,5 tys. mkw. powierzchni, dzięki czemu jest największym obiektem tego typu w Polsce (dla porównania, największy do tej pory katowicki Spodek ma "zaledwie" 15,3 tys. mkw. powierzchni użytkowej). Pomieści prawie 13,4 tysiąca widzów (Spodek - 11,5 tys.).Mam dla moich kochanych czytelników mały quiz. Jedno ze zdjęć jest zrobione z nietypowego miejsca. Zgadnijcie, które to zdjęcie i skąd zrobione ;>

Inne zdjęcia wnętrz:
katedra_1 IMG_2989

Nastał czas i odpowiedni moment na udzielenie odpowiedzi.
Zdjęcie 3 zostało zrobione z dachu pomieszczeń obsługi technicznej hali. Jest to 4 piętro.
Tam znajdują się pomieszczenia dźwiękowców oraz operatorów telebimów a także sale vipowskie.

Zamieszczam dwa zdjęcia, które są oznaczone czerwoną kropką wskazującą miejsce wykonania zdjęcia numer 3. Aby dostać się tam, trzeba wjechać windą na ostatnie piętro a później drabiną przez właz na dach.

Tagi: budynek
22:49, sikor-world , budynki
Link Komentarze (7) »
wtorek, 22 września 2009
16 miesięcy i 7 dni temu pokazywałem na swoim blogu Park Ocalałych. Nie udało mi się pokazać parku w czasie obchodów 65 rocznicy likwidacji przez nazistów żydowskiego getta Litzmannstadt Ghetto ale obchody te uczciłem innym wpisem, pokazując Kuźnię Romów.Przez ten rok park uległ przemianą. Zasadzone drzewa przez ocalałych nieznacznie urosły, zniknęły pewne budynki, które znajdowały się na terenie parku a pojawiły nowe.
Tymi nowymi "budynkami" są dwa pomniki. Pierwszy to Pomnik
Jana Karskiego, który ogłosił światu o eksterminacji narodu żydowskiego.Drugim jest Pomnik "Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata". Upamiętnia on ludzi ratujących żydów. Jego pełną symbolikę można zobaczyć jedynie z powietrza, mam nadzieję, że mnie się to udało.Inne łódzkie parki:
park widzewski park źródliska Park Staszica
20:07, sikor-world , zieleń
Link Komentarze (3) »
sobota, 19 września 2009
Tym razem zupełnie przypadkowo, spacerując ul. Moniuszki przyciągną mnie widok tych drzwi ;)Pozostałe zdjęcia z cyklu The Doors:
drzwi drzwi_remischa The Doors Drzwi Korczaka

09:43, blackrado , różne
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3
Creative Commons License

Blogowisko.org


statystyka