Chodź wezmę Cię na spacer po Łodzi ...
Kategorie: Wszystkie | budynki | imprezy | ludzie | różne | ulice | zieleń | świątynie
RSS
niedziela, 30 sierpnia 2009
Ostatnio się zastanawiałem czy nie odpuścić sobie tego cyklu. Bo ile można pokazywać postkomunistyczny brzydki, obskurny budynek, który swoje lata świetności ma już dawno za sobą a właściciele nie idą z duchem czasu i nie dokonują zmian by dopasować się do zmieniającej się rzeczywistości. Ale jednak postanowiłem, że powalczę z tym tematem bo sam jestem ciekaw ile starczy mi pomysłów i zapału na pokazywanie tego budynku. Tak więc dziś kolejna część cyklu Społem się Stroi.Społem w swych kreacjach:
spolem_7 społem spolem#1 spolem_2 spolem_3 Spolem - Carte Noire Społem się Stroi: Reserved Społem się Stroi


Tagi: budynek
22:05, sikor-world , budynki
Link Komentarze (1) »
środa, 26 sierpnia 2009
W poniedziałek 24 sierpnia rozpoczęły się obchody 65 rocznicy likwidacji przez nazistów żydowskiego getta w Łodzi Litzmannstadt Ghetto.
Od 5 listopada 1941 r. do 12 stycznia 1942 r. na terenie Litzmannstadt Ghetto istniał podobóz cygański.

Przywieziono tu austriackich Romów i Sinti w liczbie prawie 5 000 osób z Burgenlandu i Styrii. Obóz został zlikwidowany z powodu nasilającej się epidemii tyfusu a około 4 000 osób przewieziono do obozu zagłady w okolicach Chełmna na Nerem.Dla upamiętnienia miejsca kaźni Romów na wniosek Prezydenta Miasta Łodzi budynek dawnej Kuźni Romów ( co roku w jej okolicach odbywają się uroczystości ku czci zamordowanych w podobozie ) przy ulicy Wojska Polskiego 84 uznano za miejsce pamięci narodowej i poddano ochronie.W tym roku Muzeum Tradycji Niepodległościowych dla upamiętnienia Romów zamordowanych na terenie podobozu i w Chełmnie przygotowało wystawę " I skrzypce przestały grać...". Jej otwarcie ma miejsce 26 sierpnia o godzinie 15:00.
07:24, blackrado , różne
Link Komentarze (4) »
sobota, 22 sierpnia 2009
Galeria Powietrzna mieści się na budynkach przy ulicy Przędzalnianej od numeru 46 do 56.
Najlepiej formę i charakter galerii określa wypowiedź autorów projektu: "...miejsce dla sztuki niecnej, dziwnej i zachwycającej. Przestrzeń, gdzie rosną bułki z masłem i rybie oczy; z rynien płyną górskie potoki, a jeże z pobliskiego parku prowadzą skup rowerowych śrubek. Cóż, rzeczywistość trochę się tu odrealnia...".

Autorem 12 obrazów jest  Ewa Starzyk i Michał Wenski, którzy zatytułowali wystawę "Muzy, lary i penaty".
11:42, sikor-world , różne
Link Komentarze (3) »
 
1 , 2 , 3
Creative Commons License

Blogowisko.org


statystyka