Chodź wezmę Cię na spacer po Łodzi ...
Kategorie: Wszystkie | budynki | imprezy | ludzie | różne | ulice | zieleń | świątynie
RSS
sobota, 30 maja 2009

Noc 16 maja na rynku w Manufakturze można nazwać magiczną. A wszystko za sprawą płynącego Księżyca, ogromnych kosmicznych stworów i akrobatów z francuskiej grupy teatralnej Plasticines Volante.
Mimo pochmurnej aury rynek zapełnił się tłumem osób wpatrzonych w monstrualne stworzenia unoszące się ponad głowami. Spektakl wzbogaciła gra świateł i znakomicie dobrana muzyka.Rewelacyjne zdjęcia z występu można oglądać u Maćka z którym to m.in. podziwiałam spektakl  :)


Imprezowe wpisy:

IMG_7595 maria awaria 10

14:35, blackrado , imprezy
Link Komentarze (5) »
środa, 27 maja 2009
W zeszłym roku pokazywałem już budynki firm powstałych w okresie powojennym, które należały do przemysłowych potentatów w Łodzi. Teraz czas na kolejny wpis pod kryptonimem "Łódź Przemysłowa".
Firma Skorimpex jest firmą holdingową działającą od 1948 r., w skład której wchodzą zakłady obuwnicze oraz sklepy obuwnicze. Głównie zajmuje się produkcją obuwia.
Podobne wpisy:
Zakłady Próchnika ZTK TEOFILÓW stomill_1
Tagi: budynek
09:23, sikor-world , budynki
Link Komentarze (9) »
poniedziałek, 25 maja 2009
... przy Piotrkowskiej 29 w Łodzi. Bank Wilhelma Landaua założony w 1885 roku należał do najpoważniejszych prywatnych banków warszawskich końca XIX wieku.
Łódzka filia powstała w roku 1870 i najpierw mieściła się przy Piotrkowskiej 39.
Po zakupie działki numer 29 Dom Bankowy został wybudowany w roku 1903 według projektu łódzkiego architekta Gustawa Landau-Gutentegera pod obecnym adresem.
 

Inne bankowe wpisy:
pko_4 nbp_4
Tagi: budynek
21:30, sikor-world , budynki
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4
Creative Commons License

Blogowisko.org


statystyka