Chodź wezmę Cię na spacer po Łodzi ...
Kategorie: Wszystkie | budynki | imprezy | ludzie | różne | ulice | zieleń | świątynie
RSS
czwartek, 30 kwietnia 2009
Przy ul. Franciszkańskiej 1/3 w Łodzi znajduję się Pałac Biedermanna. Monumentalny budynek został wzniesiony w roku 1912 według projektu nieznanego architekta niemieckiego.Rezydencja została wzniesiona z niebywałym smakiem wśród wielu gatunków specjalnie sprowadzanych drzew. Niestety nie zachowały się oryginalne projekty tej rezydencji.Pałac był zamieszkiwany przez różnych członków rodziny Biedermannów a należał do firmy - spółki akcyjnej.
W czerwcu 2000 r. powstał projekt rewaloryzacji pałacu Biedermanna z przeznaczeniem na Rektorat Uniwersytetu Łódzkiego. Inwestycję rozpoczęto w kwietniu 2001 r.
Inne pałacowe wpisy:
willa przemysłowca dziekanat_11
Tagi: budynek
22:06, sikor-world , budynki
Link Komentarze (5) »
poniedziałek, 27 kwietnia 2009
"W końcu otworzyli !" - tak było w zeszłym roku ale nie udało mi się dotrzeć by zobaczyć i zrobić zdjęcia. Byłem zmuszony czekać prawie rok na ponowne otwarcie i tym razem mi się udało. Zobaczyłem, zrobiłem zdjęcia i jestem zakochany w tym miejscu!
"Dętka" to nic innego jak kanał biegnący wokoło Placu Wolności. Kiedyś gromadzono w nim wodę do oczyszczania kanalizacji w mieście ...


W zeszłym roku mogliście podziwiać Dętkę na blogach: lodznanowo.pl i fotolodz.pl.
Tagi: budynek
09:22, sikor-world , budynki
Link Komentarze (5) »
sobota, 25 kwietnia 2009
Między ul. Północną, Źródłową i Smugową zawitała wiosna. Park tętni życiem a słoneczna pogoda sprzyja spacerom i siedzeniu na trawie.

Budowę parku rozpoczęto w 1881, kiedy rodzina Anstadtów uzyskala pozwolenie władz. Nazwa pochodzi od imienia żony Ludwika, Heleny...

Mapa parku
10

Inne parki:
Park Matejki park źródliska park_andersa_2 20:41, sikor-world , zieleń
Link Komentarze (3) »
 
1 , 2 , 3 , 4
Creative Commons License

Blogowisko.org


statystyka