Chodź wezmę Cię na spacer po Łodzi ...
Kategorie: Wszystkie | budynki | imprezy | ludzie | różne | ulice | zieleń | świątynie
RSS
środa, 31 grudnia 2008
U szczytu bramy, która prowadzi do dawnej fabryki Izraela Poznańskiego znajduje się trzeci z kolei zegar - pierwszy nie przetrwał do naszych czasów.
Krąży o nim anegdota, że Poznański ukradkiem cofał zegar o godzinę, żeby dłużej przytrzymać robotników w pracy. Jak powiedział dyrektor Wojtkiewicz nowego zegara sterowanego radiowo nie da się cofnąć. Drugi zegar założony w 1957 roku można obejrzeć w Muzeum Fabryki w Manufakturze.
Prezentując te dwa zegary nawiążę do nocy Sylwestrowej.
Wkrótce Stary rok odejdzie w zapomnienie a jego miejsce zajmie Nowy.
Jaki on będzie zależy od was. Zróbcie plany, postanowienia by wszystkie Wasze marzenia spełniły się a uśmiech gościł na waszych twarzach przez 365 dni.
Korzystając z okazji pragnę wszystkim podziękować za tak liczne odwiedziny i komentarze na moim blogu. Liczę, że bagaż doświadczeń, który uzyskałem w tym kończącym się roku zaowocuje jeszcze lepszymi zdjęciami a przyszły rok będzie dla was i dla mnie pełen fotograficznych rozkoszy.

Wszystkiego najlepszego!11:46, sikor-world , różne
Link Komentarze (4) »
niedziela, 28 grudnia 2008
Trzecie podejście do Akcji Choinka '08 i trzecie "drzewko" przed wami. O to choinka z Placu Wolności. Ma 14 metrów wysokości i jest sztuczna.
Mieszkańcy Łodzi nie są jednomyślni co do jej urody ...
Pozostałe odsłony "Akcji Choinka '08":
choinka_manu choinka_galeria
19:33, sikor-world , różne
Link Komentarze (5) »
środa, 24 grudnia 2008
Tak rozpisywano się o wzniesionej w 1888 roku Kaplicy Karola Scheiblera. Artystyczna bryła i jakość jej wykonania sprawiły, że powstało prawdziwe arcydzieło architektury neogotyckiej. W całej Europie wzniesiono zaledwie kilka budowli dorównujących klasą łódzkiej kaplicy.

 
1 , 2 , 3 , 4
Creative Commons License

Blogowisko.org


statystyka