Chodź wezmę Cię na spacer po Łodzi ...
Kategorie: Wszystkie | budynki | imprezy | ludzie | różne | ulice | zieleń | świątynie
RSS
poniedziałek, 25 stycznia 2010
Pałac tego łódzkiego fabrykanta powstał w latach 1895-1896 według projektu Franciszka Chełmińskiego. Budynek utrzymany w eklektycznym stylu jest doskonałym przykładem śródmiejskiej rezydencji, która stanowiła rolę mieszkalną i biurowo-handlową.Właścicielem budynku jest Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta. Pałac odrestaurowano i połączono z wzniesionym obok nowoczesnym budynkiem. Po zakończeniu remontu w 2005 roku, pałac otrzymał nagrodę w konkursie "Zabytek zadbany" organizowanym przez Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków.Wpis ten postanowiłem zakończyć fragmentem utworu Marii Konopnickiej. Pewnie zapytacie czemu :) Odpowiedź jest prosta. Zdjęcia zostały wykonane w minioną sobotę a wychodząc z domu miałem na termometrze około -24 stopni Celsjusza. Mimo tego udało mi się przetestować w plenerze obiektyw Fisheye 15mm/F2.8.

"...Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!
Szczypie w nos, szczypie w uszy ..."


Inne Pałace w Łodzi:
Pałac Rudolfa Kellera Pałac Bidermana
czwartek, 21 stycznia 2010
zima_andrzejow

Z czym kojarzy wam się zima w mieście? Mnie z nieodśnieżonymi chodnikami, nieprzejezdnymi ulicami, utrudnieniami w ruchu komunikacji miejskiej. A także z zalegającą breją i śnieżną chlapą. Ale wystarczy spojrzeć w górę jak jest ładna pogoda lub wybrać się poza centrum miasta by zima zmieniła swoje oblicze i stała się bajecznie piękna.

Oblicza zimy w Łodzi:
Brus Zimą źródliska_00 popioły_00
niedziela, 17 stycznia 2010
Śmiało mogę powiedzieć, że odkąd pamiętam toczy się batalia o Camerimage w naszym mieście. W dużym skrócie ujmując ostatni spór dotyczy utworzenia Centrum Festiwalowego Camerimage. Nie będę zagłębiać się w kwestie merytoryczne sporu bo tu nie jest na to miejsce lecz pokażę zdjęcia zrobione pod tegorocznym Pałacem Festiwalowym.Czy tramwaje na zdjęciach będą symbolem przeprowadzki festiwalu? Czy Łódź i Radni dadzą szansę Markowi Żydowiczowi? A jeśli padnie kategoryczne NIE! I stracimy ten znany i rozpoznawalny festiwal o międzynarodowej randze to czy spadną szanse Łodzi na tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 ?Jaka jest wasza opinia i zdanie w tej sprawie. Czekam na ciekawe i konstruktywne komentarze.
Camerimage na innych zdjęciach:
Camerimage_00

Ten blog bierze udział w konkursie Blog Roku 2009 w kategorii Foto, video, komiks. Jeśli chcesz oddać na niego głos, wyślij SMS o treści F00011 na numer 7144. Koszt SMS, to 1,22 zł brutto
 
1 , 2 , 3
Creative Commons License

Blogowisko.org


statystyka